Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Haiti pláž
Haiti Haiti
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Úroveň zdravotní péče je nízká. Mimo hlavní město je zdravotní péče omezená. V případě života ohrožující zranění může nastat nutnost využít letecké dopravy na náklady pacienta. V roce 1996 haitská vláda zakázala prodej haitských farmaceutických výrobků. Upozorňujeme, že v některých domácnostech, či odlehlých lékárnách se tyto léky mohou ještě vykytovat.

V průběhu roku se vyskytují případy malárie a horečnaté onemocnění dengue. Doporučujeme přijmout patřičná opatření. Je vhodné rovněž očkování proti žluté zimnici. Haiti je země s nejvyšším výskytem HIV pozitivních případů na světě mimo subsaharské Afriky.

Policie 114
Záchraná služba 118
Office National du Tourisme d´Haiti
avenue Marie Jeane
Port-au-Prince
tel: 221 729


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.