Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Kostarika žáby
Kostarika Kostarika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Ke vstupu do Kostariky je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 1 den po plánovaném datu opuštění území, v případě cesty automobilem řidičský průkaz a doklad o vlastnictví automobilu. V případě ztráty či odcizení cestovního dokladu může Honorární konzulát ČR v San José vystavit občanům ČR tzv. náhradní cestovní doklad ke zpáteční cestě do ČR. Kostarické orgány vyžadují, aby si občané před odjezdem ze země opatřili do tohoto náhradního cestovního dokladu potvrzení o vstupu do země, které obdrží na centrálním migračním úřadě v San José.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.