Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Svatý Kryštof a Nevis Svatý Kryštof a Nevis
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Zdravotní péče je na nižší úrovni.
Na ostrovech jsou dvě větší nemocnice: na St. Kitts a na Nevis:
Joseph N. France General Hospital, St. Kitts, tel. 869 4652551. Nemocnice nemá centrum proti popáleninám. Případy hemodialýzy a CT je nutno převážet mimo ostrov.
Alexandra Hospital, Nevis, tel. 869 4695473 má menší možnosti zásahů a na některé operace jsou pacienti převáženi a Trinidad, Portoriko a Miami.
Dále je v zemi malá nemocnice v Sandy Points, Kitts.
Soukromé nemocnice neexistují ale soukromí lékaří provozují své privátní praxe. Zdravotní péče se poskytuje jak v nemocnicích, tak u soukromých lékařů proti úhradě předem.

Doporučuje se uzavřít zdravotní pojištění i na náklady spojené s přepravou.
Očkování proti žluté zimnici je povinné pro všechny osoby, které na Sv. Kryštof a Nevis přijíždějí z oblastí výskytu žluté zimnice. Kontrola se provádí na mezinárodním letišti na Sv. Kryštofu a Nevisu.
Na ostrovech se vyskytuje horečnaté onemocnění dengue přenášené bodnutím komárů. Doporučuje se použití vhodných repelentů.

Pohotovost, policie 911
Hasiči 465 2333
Městská policie v hlavním městě Basseterre 465 2241
Nemocnice na ostrově sv. Kryštofa 465 2551
Nemocnice na ostrově Nevis 469 5473
Taxi 465 1719
Letiště 465 8013


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.