Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg se účastní zasedání ministrů NATO

Kdy: 18.04.2012 - 19.04.2012 , Kde: Brusel, Belgie

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg se ve dnech 18. – 19. dubna 2012 účastní společného zasedání ministrů zahraničních věcí a ministrů obrany zemí NATO v Bruselu.

Hlavním cílem zasedání bude příprava nadcházejícího summitu NATO, které se uskuteční ve dnech 20. – 21. května 2012 v Chicagu.

Zasedání ministrů zahraničních věcí zakončí schůzka s ministry nealiančních přispěvatelů operace ISAF v Afghánistánu. Vedle afghánského ministra zahraničních věcí Ahmeta Rassoula a ministra obrany Abdula Wardaka, Vysoké představitelky EU Catherine Ashton a zvláštního představitele Organizace spojených národů Jána Kubiše se zasedání zúčastní i ministr zahraničních věcí Japonska Koichiro Gemba.

Jednání by se mělo soustředit na předpokládané výsledky chicagského summitu týkající se Afghánistánu, jako je Strategický plán NATO pro Afghánistán, a to včetně parametrů mise po roce 2014. Bude se jednat o závazcích mezinárodního společenství k financování afghánských bezpečnostních sil a pokroku v Trvalém partnerství (Enduring Partnership).

Na okraji zasedání proběhne prezentace poselství Visegrádské skupiny před summitem NATO v Chicagu ve formě společné deklarace a za účasti všech 8 visegrádských ministrů obrany a zahraničních věcí.

Deklarace Visegrádské skupiny „Responsibility for a Strong NATO“

.