Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2012_09_21_karel_schwarzenberg_na_setkani_s_barmskymi_laureaty_ned
Foto: Karel Šrol (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg navštíví USA a zúčastní se 67. zasedání Valného shromáždění OSN

Kdy: 20.09.2012 - 28.09.2012 , Kde: Washington, New York, USA

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg uskuteční ve dnech 20. až 29. září 2012 pracovní návštěvu Spojených států amerických. V jejím rámci se zúčastní 67. zasedání Valného shromáždění OSN, kde doprovodí prezidenta republiky Václava Klause jako vedoucího delegace ČR.

Ve Washingtonu bude ministr Schwarzenberg 21. září 2012 jednat s ministryní zahraničních věcí USA Hillary Clintonovou. Ve stejný den se setká s bývalou ministryní zahraničních věcí USA, českou rodačkou Madeleine Albrightovou a zúčastní se slavnostního večera na počest 80. narozenin světoznámého režiséra Miloše Formana.

Na 67. Valném shromáždění OSN se ministr Schwarzenberg zúčastní zahájení všeobecné rozpravy a bude přítomen vystoupení prezidenta republiky Václava Klause. Dále absolvuje jednání na vysoké úrovni k vládě práva, zúčastní se ministerského zasedání ke konceptu odpovědnosti chránit a ministerské konference na podporu Smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek. Na závěr absolvuje ministerské setkání Skupiny přátel Jemenu a politický dialog ministrů států EU s USA. Během programu v OSN uskuteční šéf české diplomacie četné bilaterální schůzky s ministry zahraničních věcí členských států OSN, k nimž toto každoroční setkání na vrcholné úrovni nabízí jedinečnou příležitost.

.