Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2012_11_26_jiri_schneider_na_konferenci_iprc
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Schneider zahájil Hodnotící konferenci k restitucím nemovitého majetku

Kdy: 26.11.2012 - 28.11.2012 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí a státní tajemník pro evropské záležitosti Jiří Schneider zahájil hodnotící konferenci k restitucím nemovitého majetku, která se uskuteční od 26. do 28. listopadu 2012 v Černínském paláci.

Konference Immovable Property Review Conference (IPRC) se uskuteční v rámci pokračujících snah o nápravu křivd spáchaných během holocaustu. Vystoupí zde  mj. bývalý velvyslanec USA v Evropské unii a americký diplomat Stuart Eizenstat, izraelští poslanci a přeživší holocaustu Colette Avital a Felix Kolmer či řada diplomatů a politiků. Ke konkrétním tématům budou patřit diskuze o náboženském a obecním majetku, soukromém majetku, majetku bez dědiců, o ekonomických otázkách, roli médií a veřejného mínění i úloze, kterou v restitučním procesu sehrávají mezinárodní instituce.  Mezi účastníky budou představitelé 47 zemí, které podpořily Terezínskou deklaraci, odborníci a zástupci různých mezinárodních organizací.

Konference se koná pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga a pořádá jí Evropský institut odkazu šoa ve spolupráci s Nadací Forum 2000.
Další informace o konferenci

Konference je otevřena pro média, akreditace nejpozději do 20. listopadu 2012 na: pavla_velickinova@mzv.cz
Vhodný oděv podmínkou.

Tisková konference pro akreditované novináře se uskuteční po skončení akce ve středu 28. 11. od 16:30 v Černínském paláci (Hudební salonek).

.