Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Vrchní ředitel Jukl zahájí seminář k závěrům konference Rio+20

Kdy: 19.11.2012 , Kde: Praha, Černínský palác

Vrchní ředitel Sekce ekonomické Ministerstva zahraničních věcí Ivan Jukl zahájí dne 19. listopadu 2012 v Černínském paláci seminář o zhodnocení výstupů konference Rio+20 v návaznosti na českou zahraniční rozvojovou spolupráci a proexportní strategii. Seminář je určen pro české vládní i nevládní organizace a podnikatelské subjekty.

Dne 19. listopadu 2012 pořádá Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí seminář na téma „Naplňování mnohostranných environmentálních smluv z Ria v kontextu závěrů konference Rio+20, zahraniční rozvojové spolupráce a proexportní strategie ČR“. Seminář se uskuteční v reprezentačních prostorách Ministerstva zahraničních věcí.

Konference OSN o udržitelném rozvoji (nazývaná také „Rio+20“ jako připomínka 20. výročí Summitu Země), která se uskutečnila ve dnech 20.-22. června 2012 v brazilském Rio de Janeiru, vybízí v kontextu svých závěrů k diskusi a adekvátnímu přehodnocení řady aktivit na národní úrovni, a to z hlediska jejich účelnosti, efektivnosti a hospodárnosti. Významnou součást implementace mezinárodní agendy na národní úrovni tvoří tři tzv. Rio úmluvy, tj. Rámcová úmluva OSN o změně klimatu, Úmluva o biologické rozmanitosti a Úmluva OSN o boji proti desertifikaci.

Cílem semináře je seznámení účastníků s vybranými aspekty výstupů konference Rio+20 relevantními pro plnění závazků Rio úmluv na národní úrodni. Součástí semináře bude i diskuze k možnosti naplňování Rio úmluv konkrétně z hlediska české zahraniční rozvojové pomoci a proexportních zájmů ČR.

.