Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg v Krakově na setkání V4 a Východního partnerství

Kdy: 17.05.2013 - 18.05.2013 , Kde: Krakov, Polsko

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg se dne 17. května 2013 v Krakově zúčastnil setkání ministrů zahraničí zemí Visegrádské skupiny a Východního partnerství (Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavska a Ukrajiny).

Hosty zasedání byli rovněž ministři zahraničí Irska a Litvy a zástupci Evropské komise - vysoká představitelka pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonová a komisař pro rozšíření Štefan Füle.

Na programu jednání byla otázka evropské perspektivy zemí Východního partnerství a koordinace pozic před summitem Evropské unie k Východnímu partnerství ve Vilniusu.

18. května 2013 ocenili ministři zahraničních věcí zemí V4 vítěze Visegrádského cyklistického závodu. Českou republiku na ceremoniálu zastoupil náměstek ministra zahraničních věcí Vladimír Galuška. Visegrádský cyklistický závod odstartoval 17. května 2013 v Budapešti, závodnici jeli po trase dlouhé 533 kilometrů přes Slovensko a ČR do polského Krakova. Cílem iniciativy je propagace spolupráce nejen v rámci Visegrádské skupiny, ale i v dalších zemích Evropy a ve státech Východního partnerství.

.