Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Eurocentra v regionech budou poskytovat firmám a NGOs informace o fondech vnější spolupráce EU

Kdy: 21.05.2013 , Kde: Úřad vlády, Praha

V úterý 21. května uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí školení k fondům vnější spolupráce EU pro ředitele Eurocenter v ČR. Cílem bylo poskytnout základní informace o těchto fondech EU pobočkám Eurocenter, aby je mohly dále šířit mezi firmy a NGOs v regionech. Podrobnější informace zájemcům o projekty EU poskytuje Ministerstvo zahraničních věcí v rámci bezplatných konzultací na eupo@mzv.cz, kde je možno si sjednat i osobní schůzku.

Akce vychází z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR pro rok 2013. Jedním z jejích cílů pro letošní rok je informovat českou veřejnost nejen o existenci strukturálních fondů EU, ale také fondů vnější spolupráce EU. Z nich mohou české firmy, neziskové organizace a jiné organizace rovněž čerpat finanční prostředky a podílet se tak na realizaci projektů EU v mimoevropských (zejména rozvojových) zemích.

Tendry na projekty vnější spolupráce EU jsou pravidelně vypisovány na webových stránkách Evropské komise (EuropeAid) v mnoha oblastech - od energetiky, dopravy, životního prostředí, obchodu, zemědělství, ICT či výzkumu až po podporu demokracie, lidských práv a právního státu, migraci, bezpečnost, zdravotnictví, školství, sociální rozvoj, kulturu, podporu občanské společnosti či reformy státní a veřejné správy.

Účastníci školení se dozvěděli, jaké fondy vnější spolupráce EU existují, jak vznikají projekty v institucích EU, jak postupovat krok za krokem při účasti v tendrech EU, jakých častých chyb by se měly české subjekty vyvarovat i jak jim může být v celém procesu nápomocné Ministerstvo zahraničních věcí a zastupitelské úřady ČR v zahraničí.

.