Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_05_27_namestek_tomas_dub_na_setkani_s_vladnimi_stipendisty1
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub přijal vládní stipendisty

Kdy: 27.05.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub přijal v pondělí 27.května v Černínském paláci držitele českých vládních stipendií. Jedná se o studenty z rozvojových zemí, kterým Česká republika v rámci své zahraniční rozvojové spolupráce financuje vysokoškolské studium v České republice.

V současnosti studuje na českých a moravských vysokých školách 390 studentů z 55 zemí. Přičemž největší zastoupení mají země, které patří mezi 10 prioritních (Afghánistán, Bosna a Hercegovina, Etiopie, Moldavsko a Mongolsko, Gruzie, Kambodža, Kosovo, Palestina a Srbsko), kam Česká republika směřuje svoji rozvojovou pomoc. K nejvíce frekventovaným studijním oborům patří: zemědělství, strojírenství a stavební inženýrství, lékařství, dále ekonomika, obchod a informatika.

Česká republika vynakládá v souladu se schválenou „Strategií poskytování vládních stipendií pro studenty z rozvojových zemí na období 2013 - 2018“ na program vládních stipendií částku cca 100 mil. Kč ročně v závislosti na počtu studentů. Gestorem programu je Ministerstvo zahraničních věcí v úzké spolupráci s Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

Více informací o tématu naleznete zde.

http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/rozvojova_spoluprace/dvoustranna_zrs_cr/stipendia/index.html

.