Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

nm1_v_litve
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Schneider v USA

Kdy: 01.10.2013 - 04.10.2013 , Kde: Washington, USA

První náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider je ve dnech 1.- 4. října 2013 v hlavním městě USA Washingtonu.

Zúčastní se slavnostního ceremoniálu pojmenování veřejného prostranství washingtonské Georgetownské univerzity po bývalém prezidentu Václavu Havlovi. Tento ceremoniál je jednou z hlavních událostí festivalu Mutual Inspirations a zúčastní se jej Dagmar Havlová, Tomáš Halík, Šimon Pánek ad. Náměstek Schneider následně vystoupí v panelové diskusi k transatlantickým vztahům v americkém think-tanku Center for European Policy Analysis.

Náměstek Schneider se během své návštěvy Washingtonu setká s kongresmany Mario Díaz-Balartem, Eliotem Engelem, Joe Bartonem, Mikem Turnerem a Jan Schakowskyovou. Dále bude jednat s náměstkyní pro Evropu a Eurasii Victorií Nulandovou a ředitelkou pro Evropu Národní bezpečnostní rady Karen Donfriedovou. Setká se také s vedením Foundation for Defense of Democracies, think-tanků Atlantic Council a McCain Institute for International Leadership, představiteli Broadcasting Board of Governor a Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda. Na programu budou rovněž setkání se zástupci české krajanské komunity a dalšími osobnostmi, např. Madeleine Albrightovou a bývalým velvyslancem USA v Praze Williamem Cabanissem.

Na závěr návštěvy USA přednese náměstek Schneider úvodní slovo na filmovém festivalu Jeden svět.

.