Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Třetí ročník kurzu „Ekonomické vzdělávání“

Kdy: 03.02.2014 - 14.02.2014 , Kde: Praha, Černínský palác

Ve dnech 3.- 14. února 2014 proběhne na Ministerstvu zahraničních věcí již třetí ročník kurzu „Ekonomické vzdělávání“. Ten je jedním z hlavních pilířů systému ekonomického vzdělávání českých diplomatů, zavedeného v roce 2012.

Cílem celého kurzu bude především posílení povědomí o fungování ekonomiky jako celku, o činnosti podniků a jejich exportních aktivitách a roli státu při jejich podpoře. Nosným tématem bude také současný stav ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a jeho role při posilování konkurenceschopnosti české ekonomiky.

Na společném projektu  Diplomatické akademie MZV a Odboru dvoustranných ekonomických vztahů se budou lektorsky podílet renomovaní pedagogové z vysokých škol, představitelé Ministerstva zahraničních věcí a dalších resortů, zástupci státních agentur na podporu obchodu, investic a inovačního podnikání  i zástupci exportních firem.  

Kurz bude určen především diplomatům, kteří se připravují na ekonomické pozice na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí a posluchačům juniorní diplomatické přípravy, kteří právě zahájili svoji diplomatickou kariéru.

.