Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa, ministr průmyslu a obchodu Andrej Babiš, ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Čeští ekonomičtí diplomaté se schází v Praze

Kdy: 23.06.2014 - 27.06.2014 , Kde: Praha, Černínský palác

Ve dnech 23.- 27. června 2014 v Černínském paláci probíhá pravidelná porada ekonomických diplomatů zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.

Představitelé české ekonomické diplomacie budou hovořit o širokém spektru témat. Jedním z nich bude nový model spolupráce mezi jednotlivými vládními rezorty a institucemi v oblasti podpory ekonomické diplomacie. Diskuse se dotkne také možností identifikace nových obchodních příležitostí a vylepšování služeb, které může MZV ČR ve spolupráci s dalšími rezorty nabídnout českým firmám a podnikatelům v zahraničí.

Výrazného pokroku dosáhla v posledních letech také zahraniční rozvojová spolupráce. Země, které na ní bývaly závislé, dnes nabízejí nové příležitosti ke vzájemnému obchodu a investicím. Navazující využití obchodního potenciálu zahraniční rozvojové spolupráce tak přispívá k ekonomickému růstu nejen přijímajících zemí, ale i těch, které nově působí v roli investorů.

Součástí týdenního setkání budou stejně jako v minulých letech také individuální konzultace ekonomických diplomatů se zástupci české podnikatelské sféry.

.