Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Černínský palác poprvé hostil „Café Iberoamericano“

 

Po úspěchu neformálních setkávání německy a francouzsky hovořících diplomatů a státních úředníků byly zahájeny i schůzky ve španělštině a portugalštině. „Café iberoamericano“ se v Černínském paláci konalo poprvé 7. října a přilákalo více jak tři desítky hispano a lusofonních zájemců.

Několikaletá tradice neformálních setkávání francouzsky hovořících diplomatů a státních úředníků  v předsálí Masarykova bytu v Černínském paláci „Café francophone“ doplnily v roce 2013 i tzv.“Salongespräche“, na kterých je pro změnu slyšet pouze němčina.  7. října tuto tradici rozšířilo i „Café Iberoamericano“, jakožto prostor pro španělsky a portugalsky hovořící zájemce.

Akt zahájily ředitelky teritoriálních odborů MZV Ivana Hlavsová a Kateřina Lukešová, bývalý velvyslanec České republiky v Brazílii Ivan Jančárek  a ředitelé Instituto Cervantes v Praze Ramiro Villapadierna a ředitel Instituto Camões v Praze Joaquim J. S. Coelho Ramos. Sešli se na něm čeští i zahraničních diplomaté i úředníci české státní správy, aby v neformálním rozhovoru se svými kolegy mohli zdokonalit své jazykové znalosti a pohovořit o mezinárodně-politických i společenských tématech. Španělština je jazykem, který se dlouhodobě  vyučuje na Diplomatické akademii MZV, portugalština byla v letošním akademickém roce na základě poptávky diplomatických pracovníků zahájena poprvé.

.