Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Diplomatická akademie zahájila kurzy portugalštiny

 

V akademickém roce 2013-2014 rozšířila Diplomatická akademie MZV nabídku jazykových kurzů, které mohou diplomaté a administrativně-techničtí pracovníci Ministerstva zahraničních věcí České republiky navštěvovat. Po angličtině, francouzštině, němčině, španělštině, ruštině, arabštině a čínštině nově Diplomatická akademie vyučuje také portugalštinu.

Jazykové znalosti patří k základním kvalifikačním požadavkům všech pracovníků Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Čeští diplomaté i administrativně-techničtí pracovníci resortu mají možnost navštěvovat jazykové kurzy, které pořádá Diplomatická akademie MZV přímo na pracovišti a upravuje je na míru potřebám zahraniční služby.

Tradičně se na Diplomatické akademii vyučuje angličtina, němčina, francouzština, španělština a ruština, a to v úrovních od začátečníků až po konverzaci. V uplynulém roce k těmto jazykům přibyla čínština a arabština. Kurzy vedou zkušení čeští lektoři i rodilí mluvčí, s jejich výběrem pomáhá například Francouzský institut, Instituto de Cervantes či Goethe Institut.

V akademickém roce 2013-2014 na základě poptávky diplomatů Diplomatická akademie zahájila také kurzy portugalštiny pro začátečníky. Zájem o tento jazyk svědčí mimo jiné i o významu, který zejména v ekonomické diplomacii České republiky dnes hraje Brazílie, jehož oficiálním jazykem je právě portugalština.

.