Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

dipl protokol
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Diplomatický protokol pro státní správu

 

(Archivní článek, platnost skončena 12.09.2014.)

V rámci spolupráce s ostatními institucemi státní správy uspořádala Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí půldenní seminář k tematice diplomatického protokolu. Velký zájem ze strany resortů o seminář dal zelenou aktivitám, ve kterých by DA MZV chtěla pokračovat i v budoucnu.

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí, ve spolupráci s Odborem diplomatického protokolu svého resortu, uspořádala dne 29.5. 2013 v rámci programu kontinuálního vzdělávání přednášku  Diplomatický protokol a etiketa. Kromě zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí si ředitele diplomatického protokolu MZV, pana Ing. Tomáše Pernického, přišlo vyslechnout téměř šedesát úředníků dalších ministerstev a institucí státní správy.

Tentokrát Diplomatická akademie zaměřila pozornost na otázky správného oslovování  při písemném styku i osobním jednání, vybraná témata pořádání společenských podniků či správné předávání darů návštěvám.

Na základě velkého zájmu ze strany státních institucí bude Diplomatická akademie MZV s praxí   pořádání přednášek k tematice diplomatického a společenského protokolu pokračovat,  na podzim 2013 je naplánován seminář k přípravě zahraničních návštěv.

 

 

 

.