Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Společenské vystupování podle Ladislava Špačka

 

Umění, jak vystupovat ve společnosti, patří k samozřejmým dovednostem každého diplomata. A nejen něho. Pro Diplomatickou akademii tomuto umění učil v květnu 2013 renomovaný znalec etikety a společenského chování, pan Ladislav Špaček.

Správné oslovování, používání titulů, představování, zasedací pořádek při společenských akcích, správné stolování či vhodné oblékání – to vše jsou dovednosti, jejichž znalost se pokládá za samozřejmou. Přitom v nich velmi často chybují jak diplomaté, tak politici i manažeři.

Diplomatická akademie zahrnuje kurz Umění společenského vystupování již tradičně do svého programu. Snaží se jím připomenout základní pravidla vystupování ve společnosti a

prostřednictvím konkrétních případů z diplomatické praxe upozornit na některé prohřešky či faux pas. Kurz, který je otevřen všem zaměstnancům Ministerstva zahraničních věcí , letos na konci dubna  2013 vedl bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a autor řady knih o etiketě a společenském vystupování, pan Ladislav Špaček.

.