Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Společenské vystupování podle Ladislava Špačka

 

(Archivní článek, platnost skončena 12.09.2014.)

Umění, jak vystupovat ve společnosti, patří k samozřejmým dovednostem každého diplomata. A nejen něho. Pro Diplomatickou akademii tomuto umění učil v květnu 2013 renomovaný znalec etikety a společenského chování, pan Ladislav Špaček.

Správné oslovování, používání titulů, představování, zasedací pořádek při společenských akcích, správné stolování či vhodné oblékání – to vše jsou dovednosti, jejichž znalost se pokládá za samozřejmou. Přitom v nich velmi často chybují jak diplomaté, tak politici i manažeři.

Diplomatická akademie zahrnuje kurz Umění společenského vystupování již tradičně do svého programu. Snaží se jím připomenout základní pravidla vystupování ve společnosti a

prostřednictvím konkrétních případů z diplomatické praxe upozornit na některé prohřešky či faux pas. Kurz, který je otevřen všem zaměstnancům Ministerstva zahraničních věcí , letos na konci dubna  2013 vedl bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a autor řady knih o etiketě a společenském vystupování, pan Ladislav Špaček.

.