Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

ekon_vzdelavani_ii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Na MZV proběhl třetí ročník dvoutýdenního kurzu Ekonomické vzdělávání

 

Další ročník kurzu Ekonomické vzdělávání proběhl ve dnech 3. – 14. 2. 2014 na Ministerstvu zahraničních věcí. Účastnili se ho posluchači juniorní diplomatické přípravy i budoucí ekonomičtí radové.

Ve dnech 3. – 14. 2. 2014 proběhl na Ministerstvu zahraničních věcí třetí ročník kurzu Ekonomické vzdělávání. Tento společný projekt Diplomatické akademie MZV a Sekce ekonomické je jedním z hlavních pilířů systému ekonomického vzdělávání českých diplomatů, zavedeného v roce 2012. Jeho cílem především posílení povědomí o fungování ekonomiky jako celku, o činnosti podniků a jejich exportních aktivitách a roli státu při jejich podpoře. Nosným tématem je také současný stav ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a jeho role při posilování konkurenceschopnosti české ekonomiky.

Na celém projektu se lektorsky podílela řada renomovaných pedagogů z vysokých škol (například prof. Hana Machková z VŠE nebo  doc. Petr Budínský z VŠFS), představitelé Ministerstva zahraničních věcí a dalších resortů, zástupci státních agentur na podporu obchodu, investic a inovačního podnikání či viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Kurz byl  určen především diplomatům, kteří se připravují na ekonomické pozice na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí a posluchačům juniorní diplomatické přípravy, kteří právě zahájili svoji diplomatickou kariéru.

 

.