Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Na MZV proběhl třetí ročník dvoutýdenního kurzu Ekonomické vzdělávání

 

Další ročník kurzu Ekonomické vzdělávání proběhl ve dnech 3. – 14. 2. 2014 na Ministerstvu zahraničních věcí. Účastnili se ho posluchači juniorní diplomatické přípravy i budoucí ekonomičtí radové.

Ve dnech 3. – 14. 2. 2014 proběhl na Ministerstvu zahraničních věcí třetí ročník kurzu Ekonomické vzdělávání. Tento společný projekt Diplomatické akademie MZV a Sekce ekonomické je jedním z hlavních pilířů systému ekonomického vzdělávání českých diplomatů, zavedeného v roce 2012. Jeho cílem především posílení povědomí o fungování ekonomiky jako celku, o činnosti podniků a jejich exportních aktivitách a roli státu při jejich podpoře. Nosným tématem je také současný stav ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a jeho role při posilování konkurenceschopnosti české ekonomiky.

Na celém projektu se lektorsky podílela řada renomovaných pedagogů z vysokých škol (například prof. Hana Machková z VŠE nebo  doc. Petr Budínský z VŠFS), představitelé Ministerstva zahraničních věcí a dalších resortů, zástupci státních agentur na podporu obchodu, investic a inovačního podnikání či viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Kurz byl  určen především diplomatům, kteří se připravují na ekonomické pozice na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí a posluchačům juniorní diplomatické přípravy, kteří právě zahájili svoji diplomatickou kariéru.

 

.