Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub zahájil třetí ročník kurzu Ekonomické vzdělávání

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub zahájil v Černínském paláci dne 3.2. 2014 třetí ročník dvoutýdenního kurzu Ekonomické vzdělávání.

Na úvod celého projektu náměstek Tomáš Dub zdůraznil, že je podstatné, aby ekonomická  diplomacie České republiky znala trendy hospodářského vývoje v zemích působení a dobře o nich dokázala komunikovat s českými  podnikateli. Dalším úkolem české diplomacie je podle Tomáše Duba také skloubení disharmonie mezi businessem a lidskými právy.

Kurz ekonomického vzdělávání, který proběhne ve dnech 3. – 14. února 2014 na MZV, je jedním z hlavních pilířů systému ekonomického vzdělávání českých diplomatů, zavedeného v roce 2012.

Cílem celého kurzu je především posílení povědomí o fungování ekonomiky jako celku, o činnosti podniků a jejich exportních aktivitách a roli státu při jejich podpoře. Nosným tématem je také současný stav ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a jeho role při posilování konkurenceschopnosti české ekonomiky.

Na společném projektu  Diplomatické akademie MZV a Odboru dvoustranných ekonomických vztahů se lektorsky podílí renomovaní pedagogové z vysokých škol, představitelé Ministerstva zahraničních věcí a dalších resortů, zástupci státních agentur na podporu obchodu, investic a inovačního podnikání  i zástupci exportních firem.  

Kurz je určen především diplomatům, kteří se připravují na ekonomické pozice na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí a posluchačům juniorní diplomatické přípravy, kteří právě zahájili svoji diplomatickou kariéru.

Petr Kubernát, vrchní ředitel sekce ministra MZV, který v úvodu kurzu rovněž vystoupil, vyzdvihl  další vzdělávací aktivity Diplomatické akademie MZV v oblasti ekonomického vzdělávání. Zmínil celoroční projekt přednášek na ekonomické téma „Ekonomové pro českou diplomacii“ i letošní novinku – právě připravované stáže juniorních diplomatů v českých exportních firmách. Podotkl, že firmy o  stáže frekventantů Diplomatické akademie zájem mají a že půjde o oboustranně přínosný proces, který přinese pozitiva jak českým diplomatům, tak našim exportérům.

.