Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Komentovaná prohlídka reprezentačních prostor Černínského paláce pro lektory Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí

 

Reprezentační prostory Černínského paláce na Pohořelci, kde sídlí Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, se otevírají veřejnosti pouze několikrát do roka v rámci Dne otevřených dveří. Diplomatická akademie MZV provedla těmito prostory mimořádně i své lektory a spolupracovníky.

Dne 24. září 2013 uspořádala Diplomatická akademie MZV pro své lektory a spolupracovníky komentovanou prohlídku reprezentačních prostor Černínského paláce, kde sídlí Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Chtěla tak poděkovat všem,kteří se podílí na jejích vzdělávacích aktivitách či jiným způsobem dlouhodobě s Diplomatickou akademií MZV spolupracují. Reprezentační prostory Černínského paláce nejsou široké veřejnosti běžně přístupné, veřejnost se má možnost s nimi seznámit pouze několikrát do roka během oblíbených Dní otevřených dveří.

Hosté Diplomatické akademie MZV se měli možnost seznámit s historií paláce, reprezentačními salony, kde probíhají  diplomatická jednání či mezinárodní konference, Velkým sálem, kde bylo podepsáno rozpuštění Varšavské smlouvy či soukromým bytem,kde žil ministr zahraničních věcí Jan Masaryk i Jiří Dienstbier.

 

.