Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Studenti Mendelova Gymnázia z Brna na návštěvě na DA

 

Zpráva z návštěvy studentů Mendelova gymnázia v Brně v Diplomatické akademii

Dne 9. 10. 2013 skupina vybraných studentů společenskovědního semináře Gymnázia J. G. Mendela v Brně navštívila Diplomatickou akademii, kde se setkali s ředitelkou této instituce paní Věrou Jeřábkovou. Paní Jeřábková si i přes obrovské pracovní vytížení našla čas a souhlasila se setkáním, které se nám podařilo uskutečnit již po páté a stalo se tak pevným bodem programu naší třídenní společenskovědní exkurze do Prahy.

Cílem této aktivity bylo seznámit studenty s činností Diplomatické akademie jako instituce, s náplní studia této velmi náročné a prestižní školy a také s prací samotných diplomatů. Paní Jeřábková pojala přednášku velmi interaktivně, takže po celou dobu se studenti mohli aktivně zapojovat a ptát se na problémy, které je zajímali.

Nejprve představila našim studentům Diplomatickou akademii jako školu, hovořila o jejím fungování a významu pro českou diplomacii. Poté představila profil studenta této školy, kritéria výběrového řízení a samozřejmě také studijní program a nároky, které jsou na studenty po celou dobu kladeny. Tohoto momentu také využila ke zdůraznění důležitosti studia cizích jazyků, bez kterého se v dnešní době již neobejdeme, a to bez ohledu na to, zda se věnujeme diplomatickým službám nebo jakékoliv jiné profesi. Poslední, a dle mínění studentů nejzajímavější, bylo seznámení studentů s prací samotných diplomatů, které paní Jeřábková okořenila vlastními zážitky z dob, kdy působila jako velvyslankyně na Kypru a ve Spojených arabských emirátech.

Naši studenti byli vystoupením paní Jeřábkové nadšeni, velmi se o problematiku diplomacie zajímali, což dokazovali mnoha dotazy. I paní Jeřábková ocenila jejich zúčastněnost a zájem. Tohoto setkání si velmi ceníme, protože v minulosti pomohlo řadě studentů v rozhodování o jejich budoucím studiu.

Na závěr bychom touto cestou rádi poděkovali i panu Luboši Novému za zprostředkování této akce a samozřejmě paní Jeřábkové za vstřícnost a ochotu se s našimi studenty setkat.

Mgr. Kateřina Kozlová, profesorka Mendelova gymnázia v Brně

.