Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Předseda AR II
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ředitelka Diplomatické akademie MZV se setkala s novým předsedou Akademické rady

 

Ředitelka Diplomatické akademie MZV, Věra Jeřábková, se ve středu 15. ledna 2014 setkala s novým předsedou Akademické rady Diplomatické akademie, Petrem Kratochvílem. Diskutovali spolu o nasměrování vzdělávacích programů pro české diplomaty, možnostech přípravy projektů pro zahraniční diplomaty akreditované v České republice i mezinárodní spolupráci.

Velvyslankyně Věra Jeřábková informovala nového předsedu Akademické rady o skladbě vzdělávacích aktivit pro juniorní diplomatickou přípravu i návazné vzdělávací programy, hovořilo se také českých i zahraničních osobnostech, které na Diplomatické akademii MZV přednáší. Ředitelka Diplomatické akademie zmínila i připravované stáže juniorních diplomatů v českých exportních firmách, které by měly přispět ke zvýšení povědomosti českých diplomatů o aktivitách podniků v České republice a tím ke zkvalitnění naší ekonomické diplomacie. Hovořilo se rovněž o aktivitách, které Diplomatická akademie poskytuje dalším institucím státní správy, vysokým školám i široké veřejnosti.

Petr Kratochvíl, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, se stal ředitelem Akademické rady Diplomatické akademie MZV v loňském roce, žezlo převzal po dlouholetém působení pana profesora Otto Picka v této funkci.

.