Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

S novým akademickým rokem znovu zahájena neformální diplomatická setkávání „Café francophone“ a „Salongespräche

 

Po prázdninové přestávce Ministerstvo zahraničních věcí obnovilo tradici neformálních setkávání francouzsky a německy mluvících diplomatů a státních úředníků. Takzvané „Café francophone“ a „Salongespräche“ se staly oblíbeným místem pro zdokonalování jazykových dovedností i výměnu informací o aktuálních tématech.

V roce 2010 Ministerstvo zahraničních věcí zahájilo takzvané „Café francophone“, jakožto platformu pro neformální setkávání českých a zahraničních diplomatů a státních úředníků.  Od samého počátku  existence se tato setkávání stala oblíbeným místem pro zdokonalování jazykových dovedností i výměnu informací a názorů na nejrůznější témata. V roce 2013 pak tradici frankofonních setkávání doplnily i tzv.  „Salongespräche“ pro německy hovořící diplomaty i státní úředníky.

Po prázdninové přestávce byla dne 1. října 2013  tato setkání, odehrávající se v předsálí Masarykova bytu Černínského paláce, opět zahájena. Tradičně se na nich setkává kolem třicítky účastníků.

Úspěch tohoto formátu přesáhl daleko zdi Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Po vzoru českého zamini začaly obdobné akce organizovat i některá ministerstva v dalších zemích. A po francouzské a německé verzi přichází další „jazyková káva“ – 7. října proběhne první „Café Iberoamericano“, na kterém zazní španělština a portugalština.

.