Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Jan Kohout

 

8.5.2009-13.7.2010 - 7. ministr zahraničních věcí ČR - za ČSSD. Vlastní životopis

Články, projevy a rozhovory ministra - 2009, 2010

Oficiální fotografie ministra Jana Kohouta

Narozen 29. březen 1961 v Plzni.

Vzdělání

  • 1984 - dokončil studia na Filosofické fakultě UK, Praha,
  • 1984 - 1985 - vojenská služba

Profesionální kariéra

  • 1985 - 1990 - výzkumný pracovník v Ústavu mezinárodních vztahů, Praha
  • 1990 - 1992 - referent v odboru mezinárodních organizací (OMO) MZV
  • 1993 - červen 1995 - ředitel odboru Organizace spojených národů MZV
  • 1995 - leden 2000 - zástupce vedoucí Stálé mise ČR při OSN, OBSE a dalších mezinárodních organizací se sídlem ve Vídni
  • 2000 - prosinec 2001 - Evropský korespondent, zástupce ředitele odboru Evropské unie a západní Evropy
  • 11. prosince 2001 - jmenování do funkce politického ředitele
  • 2002 - 2004 - náměstek ministra
  • 2004 - 2008 - velvyslanec, stálý představitel ČR při EU
  • 2008 - 2009 - náměstek ministra zahraničních věcí
  • 8.5.2009 - 13.7.2010 - ministr zahraničních věcí

Oficiální fotografie ministra Jana Kohouta v tiskové kvalitě (JPG, 300 dpi, 5,5 MB)

.