Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Diplomatický poštovní servis

 

Poštovní servis MZV je správcem služeb MZV pro veřejnost jako je e-podatelna a jeho datové schránky. Specializuje se dále na přepravní služby pro vnitřní potřeby Ministerstva zahraničních věcí, kterému poskytuje na míru šitá řešení. Disponuje odbornými zkušenostmi v expresní letecké i pozemní přepravě zásilek na mezinárodní i vnitrostátní úrovni.

Poštovní servis se specializuje na přepravní služby pro vnitřní potřeby Ministerstva zahraničních věcí, kterému poskytuje na míru šitá řešení. Disponuje odbornými zkušenostmi v expresní letecké i pozemní přepravě zásilek na mezinárodní i vnitrostátní úrovni.

Diplomatické zásilky doručuje českým diplomatickým misím ve více než 100 zemích světa. Ministerstvu zahraničních věcí poskytuje rychlou a spolehlivou službu při distribuci dokumentů mezi ministerstvy, orgány veřejné moci a cizími diplomatickými misemi akreditovanými pro ČR. K pokrytí takto rozsáhlých potřeb diplomatické služby využívá i externí poštovní společnosti. Nezajišťuje zasílání zásilek pro externí zájemce mimo MZV.

Nově zajišťuje i komunikaci MZV prostřednictvím datových schránek a e-podatelny MZV.

.