Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Národní kontaktní databáze

 

Informace o databázi NKM, registrace, aktualizace údajů

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vytvořilo v roce 2011 novou verzi Národní kontaktní databáze (NKD), jejíž původní koncept vznikl v r. 2002. Hlavním účelem NKD je mít přehled o českých občanech se zájmem o pracovní uplatnění v mezinárodních organizacích (MeO). Jedná se především o Evropskou unii, Organizaci spojených národů, Severoatlantickou alianci, Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a další. Nová databáze svými parametry umožňuje interaktivní přístup k uchazečům o práci v MeO ze strany Národního kontaktního místa MZV ČR a zjednodušuje i proces registrace.

Upozornění: Všechny dosud registrované zájemce v původní databázi žádáme o registraci do nové verze databáze.

Vyplnění dotazníku k zařazení do NKD nezakládá automaticky nárok na pracovní vyslání do mezinárodních organizací. Jejím hlavním účelem je v případě potřeby vyhledat vhodné adepty na konkrétní pohledávaná místa v MeO. NKM zpravidla nerozesílá zájemcům registrovaným v databázi jednotlivé nabídky. Za tímto účelem doporučujeme sledovat průběžně aktualizované články s nabídkou volných míst v MeO na webových stránkách MZV ČR/NKM.

Možnost vytvořit v NKD svůj profil má občan České republiky starší 18 let. Předpokladem pro práci v MeO je odbornost, jazykové znalosti a dobrý zdravotní stav. Předchozí zkušenosti z pracovního působení v zahraničí, zejména v MeO a jejich misích a operacích, jsou vítány.

Pokud máte zájem o registraci v databázi, pokračujte, prosím, vyplněním registračního formuláře.

Po provedení registrace obdržíte e-mailem uživatelské jméno (Vaše e-mailová adresa) a heslo (sedmimístná kombinace číslic a písmen), jejichž pomocí můžete vstupovat do svého dotazníku a provádět aktualizace. Doporučujeme, abyste si přihlašovací údaje zkopírovali a uložili pro další použití.

Smyslem pravidelných aktualizací je dosáhnout toho, aby údaje obsažené v dotazníku byly vždy co nejvíce aktuální a tudíž okamžitě použitelné. Pokud do šesti měsíců od registrace svůj dotazník nenavštívíte, osloví Vás systém s výzvou k aktualizaci automaticky. Pokud ve Vašich údajích nedošlo během posledních šesti měsíců k žádné změně, stačí otevřít dotazník, zaškrtnout „Závěrečné ujednání" a dotazník odeslat/uložit. Systém bude tento krok považovat za aktualizaci.

Nevyplňujte a neodesílejte prosím celý dotazník za jednu osobu opakovaně, při správě databáze to způsobuje potíže.

Pokud nebudete moci dohledat své přihlašovací údaje, obraťte se e-mailem na adresu nkm@mzv.cz, kde můžete rovněž konzultovat příp. další dotazy.


.