Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Národní kontaktní databáze

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vytvořilo v letošním roce novou verzi Národní kontaktní databáze (NKD), jejímž účelem je mít přehled o českých občanech se zájmem o pracovní uplatnění v mezinárodních organizacích (MeO). Nová databáze svými parametry umožní interaktivní přístup k uchazečům o práci v MeO ze strany Národního kontaktního místa MZV a zjednodušuje i proces registrace.

Možnost vytvořit v Narodní kontaktní databázi svůj profil má každý občan České republiky starší 18 let. Předpokladem pro práci v MeO je odbornost, jazykové znalosti a dobrý zdravotní stav. Předchozí zkušenosti z pracovního působení v zahraničí, zejména v MeO a jejich misích a operacích, jsou vítány.

Všechny dosud registrované zájemce v původní databázi žádáme o registraci do nové verze databáze. Každá jednotlivá osoba má ke svému profilu v NKD vlastní přístupový kód a heslo, díky kterým může své údaje kdykoliv upravit či zaktualizovat. Ochrana osobních dat v NKD je ošetřena ve spolupráci s Úřadem na ochranu osobních údajů.

Upozorňujeme, že vyplnění dotazníku k zařazení do Národní kontaktní databáze nezakládá automaticky nárok na pracovní vyslání do mezinárodních organizací. Jejím hlavním účelem je v případě potřeby vyhledat vhodné adepty na konkrétní pohledávaná místa v MeO.

.