Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Volební pozorovatelské mise OBSE

 

OBSE/ODIHR organizuje volební pozorovatelské mise, které jsou spolufinancovány účastnickými státy OBSE.

OBSE/ODIHR organizuje volební pozorovatelské mise, které jsou spolufinancovány účastnickými státy OBSE.

Rozsah účasti zástupců ČR ve volebních pozorovatelských misích OBSE je dán prioritami zahraniční politiky ČR a finančními prostředky schválenými Výborem pro koordinaci zahraniční a bezpečnostní politiky.

Na místa pozorovatelů se mohou hlásit osoby, které figurují v registru MZV ČR. Na tento registr jsou zařazováni zájemci, kteří splňují základní předpoklady pro výkon práce volebního pozorovatele plus absolvovali školení volebních pozorovatelů MZV ČR. Důraz je kladen na jazykové znalosti, nezbytnou podmínkou je výborná znalost anglického jazyka (další relevantní jazyky jako francouzština, španělština, portugalština a ruština výhodou).

Zájemci o účast ve volebních pozorovatelských misích OBSE musí být zaregistrováni v "Election roster EU" (viz odkaz níže). Tato databáze slouží pro MZV jako kompletní přehled českých zájemců o účast ve všech volebních pozorovatelských misích včetně EU a OBSE. Po registraci jsou uchazeči zařazováni na seznam, z kterého MZV ČR vybírá vhodné účastníky výše uvedeného školení (koná se v Praze zpravidla 1x ročně).

Proškoleným osobám zařazeným na registr MZV ČR zasílá Národní kontaktní místo (NKM) nabídky k podávání přihlášek do konaných misí. Výběr pozorovatelů do jednotlivých misí provádí odpovědná komise MZV ČR.

http://eeas.europa.eu/eueom/become-an-observer/election-roster/index_en.htm

.