Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seznam odborníků vedených Mezinárodním trestním soudem

 

(Archivní článek, platnost skončena 11.06.2014 / 10:30.)

Seznam odborníků, kteří by mohli být nápomocni činnosti Mezinárodního trestního soudu - informace pro zájemce

Ministerstvo zahraničních věcí připravuje seznam odborníků, kteří by mohli být nápomocni činnosti Mezinárodního trestního soudu (International Criminal Court, ICC).

Tento seznam vytváří a vede Úřad tajemníka Mezinárodního trestního soudu. Na seznam mohou být zapsáni jak jednotlivci, tak instituce z různých vědních oborů, kteří jsou po celou dobu zápisu do seznamu dostupni orgánům Mezinárodního trestního soudu a všem účastníkům řízení před ICC. Doba zápisu je 5 let s možností dalšího prodloužení.

V současnosti Úřad tajemníka hledá uznávané odborníky z oblasti lékařství, soudního lékařství, balistiky, vojenské vědy, policejní vědy (policing), lingvistiky, finanční vědy, soudního písmoznalectví (forensic handwriting analysis), psychologie a odškodňování. Vzhledem k současným případům projednávaným ICC (Demokratická republika Kongo, Uganda, Dárfúr, Středoafrická republika) je tento seznam otevřen rovněž pro odborníky z oborů politiky a geopolitiky, soudních systémů (komparativní studie) a historie, jejichž předmětem zájmu jsou jmenované oblasti.

V případě zájmu prosím zašlete na adresu mezinárodněprávního odboru Ministerstva zahraničních věcí (adresa: Hradčanské nám. 5, 118 00 Praha 1) vyplněný osobní dotazník, který společně s dalšími informacemi najdete na stránce http://www.icc-cpi.int/organs/registry/regexpert.html

.