Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seznam odborníků vedených Mezinárodním trestním soudem

 

(Archivní článek, platnost skončena 11.06.2014 / 10:30.)

Seznam odborníků, kteří by mohli být nápomocni činnosti Mezinárodního trestního soudu - informace pro zájemce

Ministerstvo zahraničních věcí připravuje seznam odborníků, kteří by mohli být nápomocni činnosti Mezinárodního trestního soudu (International Criminal Court, ICC).

Tento seznam vytváří a vede Úřad tajemníka Mezinárodního trestního soudu. Na seznam mohou být zapsáni jak jednotlivci, tak instituce z různých vědních oborů, kteří jsou po celou dobu zápisu do seznamu dostupni orgánům Mezinárodního trestního soudu a všem účastníkům řízení před ICC. Doba zápisu je 5 let s možností dalšího prodloužení.

V současnosti Úřad tajemníka hledá uznávané odborníky z oblasti lékařství, soudního lékařství, balistiky, vojenské vědy, policejní vědy (policing), lingvistiky, finanční vědy, soudního písmoznalectví (forensic handwriting analysis), psychologie a odškodňování. Vzhledem k současným případům projednávaným ICC (Demokratická republika Kongo, Uganda, Dárfúr, Středoafrická republika) je tento seznam otevřen rovněž pro odborníky z oborů politiky a geopolitiky, soudních systémů (komparativní studie) a historie, jejichž předmětem zájmu jsou jmenované oblasti.

V případě zájmu prosím zašlete na adresu mezinárodněprávního odboru Ministerstva zahraničních věcí (adresa: Hradčanské nám. 5, 118 00 Praha 1) vyplněný osobní dotazník, který společně s dalšími informacemi najdete na stránce http://www.icc-cpi.int/organs/registry/regexpert.html

.