Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Stáže na zastupitelských úřadech v zahraničí a na MZV

 

Informace o stážích na MZV a na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí

Kdo?
Stáže na MZV nebo zastupitelském úřadě ČR v zahraničí se mohou zúčastnit posluchači českých nebo zahraničních vysokých škol, pracovníci vědeckých institucí a organizací působících v oblasti mezinárodních vztahů, případně i individuální zájemci, je-li tato stáž v zájmu MZV.

Jak?
Uchazeč o stáž podá tzv. dotazník k žádosti o umožnění studijní stáže na Ministerstvu zahraničních věcí ČR řediteli odboru nebo vedoucímu zastupitelského úřadu, ve kterém chce stáž uskutečnit. Po posouzení její vhodnosti a přínosu pro MZV podává příslušný ředitel odboru / vedoucí zastupitelského úřadu návrh na povolení stáže.

Podmínky?
Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí vysílající organizace nebo stážista sám. Délka stáže je určována individuálně s ohledem na účel stáže.

Na stáž není právní nárok.

Zájemcům o stáž doporučujeme vše před podáním žádosti konzultovat se zastupitelským úřadem nebo odborem MZV, o který máte zájem. Při zájmu o stáž na české diplomatické misi v zahraničí může být výhodou vlastní ubytování.

přílohy

Dotazník zájemce o stáž na ZÚ nebo MZV 20 kB doc (Word dokument) 3.4.2009

.