Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Soutěž Český Honza

 

Vážení přátelé, rádi bychom vás informovali o konání 2. ročníku soutěže Český Honza, která je pořádána pro české děti žijící v zahraničí.

Soutěží se ve třech kategoriích ( písemný projev, výtvarný projev, osobnost českého Honzy).

Uzávěrka soutěže je 30.4. 2014, více informací viz níže, a nebo na stránkách www.ceskyhonza.com .

Chtěla bych též upozornit, že organizátoři sice uvádějí jako podmínku trvalý pobyt, na základě našeho dotazu ale potvrdili, že stačí, aby dítě nyní žilo v zahraničí a aby uvedlo počet roků, které v cizině strávilo.

S pozdravem a přáním příjemného víkendu

Martina Pometlová

 

Soutěž Český Honza na cestách 2014
Mezinárodní ocenění Českého Honzy je udělováno jednou ročně talentovaným a tvořivým českým dětěm trvale žijícím v zahraničí, a to ve věku od 6 do 18 let. Soutěž je učena všem, kteří mají rádi tvořivé psaní, výtvarné projekty a nebo vynikají v dalších oborech. Především bychom ale rádi podporovali a inspirovali české děti žijící v zahraničí, aby užívaly svůj mateřský jazyk -češtinu- volně, tvořivě, přirozeně a s radostí a stejně tak dokázalaly skrze svá výtvarná díla vyjádřit svůj vztah k Čechám. Zapojením se do soutěže je dětem také umožněno představit své talenty dalším českým dětem a široké veřejnosti.

ČESKÝ HONZA se tentokrát vydal na cesty a velice by ho zajímalo, jaké byly Vaše nejhezčí prázdniny v Čechách. Pokud se do Čech teprve chystáte, jistě by Honzu zajímalo, jaké prázdniny byste si představovali... Fantazii se meze nekladou a již se těšíme na Vaše kreativní povídky a krásné výtvarné projekty.

Ceny Českého Honzy jsou udělovány ve třech kategoriích:

· Písemný projev na dané téma

· Výtvarná soutěž na dané téma

· Osobnost Českého Honzy

Příspěvky musí být odevzdány nejpozději do 30. dubna 2014 a slavnostní vyhlášení proběhne v létě v rámci konference ČŠBH každoročně pořádané ve spolupráci s MZV ČR při krátké recepci za účasti zmocněnce pro krajanské záležitosti pana Karla Kühna a členů poroty. Výherci jako již tradičně obdrží věčnou výhru v podobě české knihy..