Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Jak udržet aktivní znalost cizího jazyka v Praze

 

Přinášíme Vám seznam cizojazyčných projektů pro děti předškolního a školního věku, které fungují jako dodatek ke standardní školní docházce, sdružují zejména rodilé mluvčí a jsou organizované danou komunitou žijící v Praze.

Pokud znáte další projekty, napište nám o nich na adresu srp.mzv@seznam.cz. Rádi je připojíme na seznam.

Korea

Výuka "Korejské školy" (Hangeul Hakkyo) probíhá na ZŠ Petřiny jednou týdně (v roce 2014 v pátek od 16.30 do 19.30 hod). Vyučuje se korejský jazyk, matematika a dějepis. Škola má 17 vyučujících a je rozdělena na mateřskou (věk 3-7 let), základní (7-13 let) a střední (13-17 let). Navštěvuje ji celkem 77 dětí.

Ředitelkou je paní Kim Jeong Seop, záležitosti školy vyřizuje paní Oh Mi Jeong, tel. 603 108 818. Web školy: http://club.cyworld.com/prahaschool

Makedonie

Aktivity v Makedonštině zabezpečuje Creative Center – Macedonian Language, které ve spolupráci s Velvyslanectvím Makedonské republiky v Praze organizuje program pro nejmenší členy makedonské komunity. Děti jsou rozděleny do 3 skupin: interaktivní workshop v makedonském jazyce (od 2 do 3 let), kreativní vizuální workshop (4-7 let) a zábavná abeceda (od 7 do 12 let).

V roce 2013/2014 se setkání konají každou středu odpoledne v Rodinném centru Pohoda, Opletalova 28, Praha 1. Více informací Vám poskytne paní Desanka Timkovska (desankatim@yahoo.com , 774 819 042)

Rusko

Přehled kulturních aktivit v ruském jazyce jakož i nabídku oficiálních kurzů pro děti krajanů a bilingvní rodiny najdete na stránce Ruského střediska vědy a kultury v Praze, www.rsvk.cz.

Slovensko

Kontakt se slovenským jazykem a kulturou, zejména s lidovými tanci, hudbou a písněmi můžou děti udržet například v rámci folklorních souborů Limbora, Limborka a malá Limborka, www.limbora.cz.

Španělsko

Španělskou školku a školu organizuje Sdružení Španělů v Česku (Asociacion de Españoles en Chequia – AEC). Tato „Aula infantil“ je určena pro děti s alespoň základnými znalostmi španělštiny, které jsou rozděleny do 3 skupin: „Peques“ (ve věku jeden a půl až 4 let), „Medianos“ (4-6 let) a „Mayores“ (6-11 let). Výuka se koná vždy v sobotu dopoledne, 2x měsíčně, během celého školního roku v Institutu Cervantes (který na výuku poskytuje pouze prostory). Další informace získáte na stránce Asociace: www.asociacion.cz

Více podrobností najdete také v Zpravodaji 9/2014.

.