Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg přijal americkou kongresovou delegaci vedenou Ellen Tauscher

Kdy:

Na několikahodinovou návštěvu Prahy přiletěla členka Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Ellen Tauscher v doprovodu republikánského kongresmana Douga Lamborna.

Ellen TauscherBěhem návštěvy jednala postupně s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, jeho 1. náměstkem Tomášem Pojarem a místopředsedou vlády pro evropské záležitosti Alexandrem Vondrou.

Ellen Tauscher zdůraznila připravenost nastupující americké administrativy pokračovat ve spolupráci s Českou republikou v oblasti protiraketové obrany v souladu s rozpočtovým rámcem přijatým americkým Kongresem. Zopakovala požadavek amerických demokratů na pokračování v „natoizaci“ systémů protiraketové obrany a na dodatečné testování dvoustupňových interceptorů, které mají být v budoucnu umístěny v Polsku.

Kongresmanka Tauscher je jedním z hlavních partnerů uvnitř Demokratické strany v otázce protiraketové obrany. Jako předsedkyně Podvýboru pro strategické síly Obranného výboru Sněmovny reprezentantů vždy podporovala systém protiraketové obrany za dodržení dvou zásadních podmínek – začlenění systému do plánované protiraketové obrany NATO a technické připravenosti systému podložené testováním.

17:45, 18.12.2008

.