Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout se zúčastnil Summitu EU-Rusko v Chabarovsku

(Archivní článek, platnost skončena 16.05.2014.)

Kdy: 21.05.2009 - 22.05.2009 , Kde: Chabarovsk, Ruská federace

Hlavními tématy jednání Summitu EU-Rusko, který se konal v Chabarovsku byly: finanční a ekonomická krize, energie a změna klimatu, vztahy EU-Rusko, euroatlantická bezpečnostní architektura a další mezinárodní otázky – Afghánistán-Pákistán, Gruzie, Írán, Kosovo, Moldavsko a blízkovýchodní mírový proces.

Trojku Evropské unie reprezentovali prezident Václav Klaus, který delegaci EU vedl, předseda Evropské komise José Manuel Barroso a Javier Solana, vysoký představitel EU pro společnou zahraniční a bezpečnostní politiku.

Členy evropské delegace dále byli ministr zahraničních věcí Jan Kohout, Andris Piebalgs , člen Komise pro energetiku, Catherine Margaret Ashton, komisařka pro obchod a Benita Ferrero-Waldner, komisařka odpovědná za vnější vztahy a politiku sousedství.

Ruskou delegaci, jejíž členem byl i ministr zahraničí Sergej Lavrov, vedl prezident Dmitrij Medveděv.

Jan Kohout a Sergej Lavrov
Před zahájením summitu se k bilaterální schůzce sešli ministři zahraničních věcí České republiky Jan Kohout a Ruské federace Sergej Lavrov. Jednalo se o první schůzku obou ministrů po nástupu ministra Kohouta do funkce. Oba ministři se navzájem ujistili o kvalitě, úrovni a důležitosti vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi a přislíbili, že v jejich rozvoji budou nadále pokračovat.
.