Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout přijal zvláštního představitele EU pro Bosnu a Hercegovinu

(Archivní článek, platnost skončena 10.06.2014.)

Kdy: 09.06.2009 , Kde: Praha, Černínský palác

Předseda rady ministrů zahraničních věcí EU, místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Jan Kohout se v úterý 9. června 2009 setkal v Černínském paláci s vysokým představitelem OSN a zvláštním představitelem EU pro Bosnu a Hercegovinu Valentinem Inzkem.

Jednaní ministra Kohouta a EUSR InzkaMezi hlavní témata setkání patřily otázky transformace Úřadu vysokého představitele v posílený Úřad zvláštního představitele EU, ústavní reformy a vnitropolitická situace Bosny a Hercegoviny.

Oba státníci se dále věnovali řešení problematiky Bosny a Hercegoviny na nadcházejícím zasedání Rady pro všeobecné záležitosti a vnější vztahy (GAERC), možnostem vízové liberalizace se Srbskem a aktivitám bezpečnostních misí EU v Bosně a Hercegovině.

Valentin Inzko se narodil v roce 1948 v Rakousku. V letech 1974 – 1981 působil v misích Rozvojového programu OSN (UNDP). Od roku 1981 působil v rakouských diplomatických službách. V letech 1990 – 1996 vykonával diplomatickou misi na Velvyslanectví Rakouska v České republice, přičemž od roku 1993 zastával funkci prvního ředitele Rakouského kulturního institutu v Praze. Poté kromě významných funkcí na Ministerstvu zahraničních věcí Rakouska působil jako velvyslanec v Srbsku a Slovinsku. V březnu 2009 nastoupil do funkce vysokého představitele OSN a zvláštního představitele EU pro Bosnu a Hercegovinu.

.