Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout navštíví Turecko a Ruskou federaci

(Archivní článek, platnost skončena 17.10.2014.)

Kdy: 19.10.2009 - 20.10.2009 , Kde: Turecko, Ruská federace

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout uskuteční dne 19. října 2009 oficiální návštěvu Turecké republiky. 20. října se zúčastní otevření výrobního závodu Škoda Auto v Rusku.

Cílem návštěvy Turecka je prohloubení politického dialogu o otázkách mezinárodní politiky a rozvoj bilaterálních vztahů s důrazem na posílení vzájemné ekonomické spolupráce. Jednání bude zaměřeno na současný stav a pokračování přístupových rozhovorů Turecké republiky do EU. Mezi další témata bude patřit mírový proces na Blízkém východě a zahraničněpolitické aktivity Turecka na Kavkaze.

Během své návštěvy se ministr Kohout setká s prezidentem Turecké republiky Abdullahem Gűlem, s předsedou Velkého národního shromáždění Mehmetem Ali Sahinem, ministrem zahraničních věcí Ahmetem Davatoğlu a státním ministrem pro EU a hlavní výjednávačem s EU Egemenem Bağişem.

Dne 20. října 2009 se vicepremiér a ministr zahraničí Jan Kohout zúčastní slavnostního otevření nového výrobního závodu společnosti Škoda Auto v Ruské federaci.

.