Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Založení průmyslové zóny v palestinském Tubásu

 

(Archivní článek, platnost skončena 10.04.2014.)

Dne 7.4.2009 byl premiérem Palestinské národní správy Salámem Fajádem a vedoucím českého styčného úřadu v Ramalláhu Ivem Šilhavým položen základní kámen budoucí průmyslové zóny ve městě Tubás. Jádrem průmyslové zóny bude opravárenské středisko na transformátory, na jehož výstavbu a vybavení poskytla finance vláda České republiky v rámci mimořádně rozvojové pomoci v roce 2008.

Premiér Fajád, guvernér i starosta Tubásu ocenili účast České republiky na ekonomickém rozvoji regionu a celé Palestiny, který sebou přinese nové pracovní příležitosti. Zástupci Palestinské národní správy oceňují dlouhodobou spolupráci s Českou republikou, která se v minulosti podílela na projektu elektrifikace okresu a posléze celého guvernorátu Tubás.

Výstavba opravárenského střediska na transformátory je projektem guvernorátu Tubás, na jehož realizaci poskytla vláda České republiky[1] prostřednictví České rozvojové agentury grant ve výši 60 mil. Kč. Úřad guvernéra provincie Tubás vypsal výběrové řízení na dodání a instalaci zařízení pro opravárenské středisko transformátorů, které je určeno českým a palestinským firmám. Bližší informace naleznete na stránkách České rozvojové agentury[2].

.