Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Výstava „PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM ČESKÉ REPUBLIKY, LÓGAR, AFGHÁNISTÁN“

 

20. srpna 2009, Praha/Ostrava – Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo obrany ČR pořádají v obchodním centru Galerie v Ostravě výstavu „PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM ČESKÉ REPUBLIKY, LÓGAR, AFGHÁNISTÁN“. Panely s velkoformátovými fotografiemi ukazují nejen činnost a projekty pomoci českého PRT v afghánské provinci Lógar, ale i běžný život Afghánců.

logo PRTDnes ráno probíhají v Afghánistánu prezidentské volby a volby do provinčních rad. Po několika desetiletích se v Afghánistánu konají první svobodné volby, které organizují sami Afghánci. Jak v Afghánistánu ale vypadá běžný život, ukazuje výstava velkoformátových fotografií a informačních panelů dokumentujících působení Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) ve východoafghánské provincii Lógar. Výstava prezentuje nejen působení českého PRT, ale i běžný život Afghánců. Výstavu připravila společně ministerstva zahraničních věcí a obrany ČR.

Autory fotografií jsou Marek Štys (společnost Člověk v tísni), Michal Novotný (Lidové noviny), Jan Rybář (MF Dnes), Roman Pekař (externě ČT, LN) a nezávislá fotografka Iva Zímová a další. 

Výstavu tvoří celkem sedmnáct panelů, které vedle fotografií obsahují i základní informace o Afghánistánu a jeho historii, o mezinárodní asistenci a podílu ČR na zabezpečení stabilizačního procesu, či o systému provinčních rekonstrukčních týmů

Výstava bude v obchodním centru Galerie v Ostravě (Sjízdná 5554/2a Ostrava - Třebovice) k vidění od 20. srpna do 1. září 2009, poté se přesune do dalších českých měst.

Český Provinční rekonstrukční tým působí v provincii Lógar od března 2008. Jeho civilní část tvoří deset civilních odborníků, vojenskou složku pak 275 vojáků Armády ČR. Mezi priority PRT patří podpora školství a zemědělství, opravy vodních zdrojů, asistence při rozvoji zdravotnictví, budování infrastruktury a zvyšování kapacit afghánské policie a armády, a podpora nezávislých afghánských médií.

Kontakt:
Karla Štěpánková, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Loretánské nám. 5, Praha 1; e-mail: karla.stepankova@gmail.com, tel.: +420 725 037 420, www.prtlogar.cz

.