Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout navštívil Francii, Lucembursko a Belgii

 

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout uskutečnil 2. a 3. června 2009 pracovní návštěvu ve Francouzské republice, v Lucemburském velkovévodství a Belgickém království.

Ve Francii jednal s francouzským ministrem zahraničí a pro evropské záležitosti, Bernardem Kouchnerem, setkal se s francouzským státním tajemníkem pro evropské záležitosti, Brunem Le Maire a s ředitelem francouzské národní kosmické agentury, Yannickem d´Escathou.

V Lucembursku jednal s lucemburským předsedou vlády, Jean-Claudem Junckerem, s lucemburským místopředsedou vlády a ministrem zahraničí a přistěhovalectví, Jeanem Asselbornem.

V Belgii se setkal s ministrem zahraničních věcí Karlem De Guchtem. Další jednání se konala v Evropské komisi a Sekretariátu Rady.

Jednání byla zaměřena na české předsednictví v Radě EU a na přípravu červnové Evropské rady, včetně projednávání aspektů institucionálního vývoje EU. Jednání byla rovněž příležitostí k diskusi o aktuálních bilaterálních a mezinárodních otázkách.


Press foyer:

3.6.2009 

  • 14:30  – po jednání s ministrem zahraničních věcí Francie B. Kouchnerem (místo: MZV FR) 
  • 16:30 – po jednání s místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí a imigrace  J. Asselbornem (místo: zastupitelský úřad Lucemburk)

     


 

.