Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2009_06_05_ministr_kohout_michael_spindelegger
Foto: Milan Řepka (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout na pracovní návštěvě Rakouska

 

Předseda rady ministrů zahraničních věcí EU, místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Jan Kohout byl v pátek, 5. června 2009, na pracovní návštěvě Rakouské republiky. Cesta se uskutečnila v rámci konzultačních a přípravných jednání před zasedáním Evropské rady.

Jan Kohout, Michael SpindeleggerBěhem své návštěvy se setkal s ministrem zahraničních věcí Rakouska Michaelem Spindeleggerem. Hlavními tématy setkání byly energetická bezpečnost, Lisabonská smlouva, evropská politika sousedství, vztahy EU – Rusko, rozšíření EU, Západní Balkán.

V rámci své zahraniční cesty se již setkal ve Francii s francouzským ministrem zahraničí a pro evropské záležitosti Bernardem Kouchnerem, s francouzským státním tajemníkem pro evropské záležitosti Brunem Le Maire a s ředitelem francouzské národní kosmické agentury Yannickem d´Escathou.

V Lucembursku jednal  s lucemburským předsedou vlády Jean-Claudem Junckerem, s lucemburským místopředsedou vlády a ministrem zahraničí a přistěhovalectví Jeanem Asselbornem.

V Belgii se setkal s ministrem zahraničních věcí Karlem De Guchtem.

V rámci všech jednání byly rovněž diskutovány bilaterální otázky.

.