Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mimořádná tisková konference ministra Kohouta

Kdy: 01.07.2009 10:00 - 10:30 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout svolal mimořádnou tiskovou konferenci týkající se informací zveřejněných 30.6.2009 na portálu Lidových novin: "Kanada chystá víza pro Čechy"

Ministr Kohout na tiskové konferenci 1/7/2009Vystoupení místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Jana Kohouta:

"Dobrý den dámy a pánové. Jsem rád, že jste přišli. Považoval jsem za potřebné, důležité a nezbytné reagovat jako ministr zahraničních věcí České republiky na určité informace, které se objevily v dnešních novinách a na serverech. Dovolte mi, abych k tomu uvedl následující:

  1. S kanadským ministrem pro migraci Jasonem Kenneym, který vedl kanadskou delegaci na mezinárodní konferenci o Holocaustu, jsem se setkal a diskutovali jsme o různých tématech, mimo jiné i o migraci.
  2. Mohu potvrdit, že kanadská strana nás informovala o zvažovaných opatřeních v reakci na nárůst počtu žadatelů o azyl, včetně zavedení víz.
  3. Kanadské straně jsem sdělil možné negativní dopady, které by případné zavedení víz mělo, a to jak pro naše bilaterální vztahy, tak i na vztahy s Evropskou unií.
  4. Je důležité sdělit, a to podtrhuji, že kanadská strana žádné rozhodnutí, své finální rozhodnutí, České republice oficiálně nesdělila!
  5. V případě, že by nakonec k zavedení víz pro občany České republiky ze strany Kanady došlo, mohu prohlásit, že i na takovou variantu bude Česká republika samozřejmě připravena a o konkrétní podobě přijatých případných opatření ze strany České republiky Vás budu informovat.

Děkuji."

přílohy

Záznam tiskové konference ministra kohouta k informacím... 275 kB mp3 (zvukový záznam) 1.7.2009

.