Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Úspěch projektu České technologické dny

 

Projekt „České technologické dny“, který již od roku 2005 pravidelně organizuje MZV ČR spolu s agenturou CzechInvest a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, se v národním kole čtvrtého ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání 2010 umístil na druhém místě a byl tudíž vybrán, aby společně s vítězem soutěže (Jihomoravské inovační centrum) reprezentoval Českou republiku v evropském kole soutěže.

Evropské kolo bylo slavnostně vyhlášeno v květnu 2010 ve Španělsku (Real Fábrica de Tapices, Madrid) jakožto předsednické zemi EU. Akce se zúčastnilo 350 hostů včetně zástupců všech projektů nominovaných v národních kolech. Velkou cenu poroty získal francouzský projekt „Sídlo podnikatelů“. Ocenění v pěti kategoriích si odnesly iniciativy z Německa, Polska, Rakouska, Slovinska a Švédska.

V této soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Evropská komise, jsou oceňovány nejúspěšnější subjekty v oblasti podpory podnikání a podnikavosti z celé Evropy. Soutěž probíhá ve dvou fázích. Úspěšné subjekty vybrané v národním kole soutěže se poté mohou ucházet o ocenění na evropské úrovni. V evropském kole vybere mezinárodní porota vítěze každé kategorie a vítěze Velké ceny poroty. Více informací o soutěži lze nalézt na stránce Podpory regionálního podnikání EU.

V rámci projektu České technologické dny, který je organizován jak v České republice, tak v zemích, řadících se k technologicky nejvyspělejším (jako např. Japonsko, Izrael, Švýcarsko, Velká Británie, Švédsko nebo Finsko), dochází k přímému kontaktu a výměně zkušeností mezi českými vědeckými a výzkumnými institucemi (a jednotlivci) a zástupci výzkumných institucí a společností těchto vyspělých zemí světa.

.