Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Místopředseda vlády Jan Kohout předá ceny Global Development Awards and Medals

Kdy: 17.01.2010 19:35 - 20:20 , Kde: Černínský palác, Praha

V neděli 17. ledna 2010 předá místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kohout v Černínském paláci ceny vítězům soutěže Global Development Awards and Medals, kterou uspořádala mezinárodní organizace Global Development Network (GDN).

Soutěž Global Development Awards and Medals byla otevřená výzkumným pracovníkům z rozvojových zemí a zemí tranzitivní ekonomiky. Soustředila se na klíčová témata jako je globalizace, regionální integrace a mezinárodní migrace na pozadí současné globální finanční a ekonomické krize. Byly vyhlášeny tři kategorie. První kategorii tvoří Japonská cena za vynikající výzkum na téma rozvoje. Druhou kategorii oceňuje Medaile za výzkum na téma rozvoje. V této kategorii byla stanovena tři témata – Globalizace, regulace, rozvoj; Mezinárodní migrace: Překročení hranic, změna života? a  Regionální integrace: Dobrý čas pro sbližování, nebo promarněná příležitost? Ve třetí soutěžní kategorii budou oceněny již fungující rozvojové projekty, které jsou nejvíce přínosné pro místní komunity a potřebují k dalšímu fungování finanční prostředky. Ceny jsou financovány z prostředků japonské vlády, medaile jsou financovány prestižními sponzory.

Pořádající organizace Global Development Network (GDN)je mezinárodní organizací , která sdružuje výzkumné a politické instituce podporující vývoj, sdílení a uplatňování multidisciplinárních znalostí v politice s cílem využít je při rozvoji států světa. Byla založena na předpokladu, že správně využívaná politika výzkumu, může urychlit rozvoj a zlepšit životy lidí.

Další informace na webových stránkách GDN (v angličtině).

Informace pro novináře:

  • možnost účastnit se ceremoniálu předání cen (foto termín) – od 19:35 – 20:20
  • příchod 19:00 – 19:15

 Kontakt: Jiří Beneš, +420-602-263-056

.