Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Místopředseda vlády Jan Kohout předá ceny Global Development Awards and Medals

Kdy: 17.01.2010 19:35 - 20:20 , Kde: Černínský palác, Praha

V neděli 17. ledna 2010 předá místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kohout v Černínském paláci ceny vítězům soutěže Global Development Awards and Medals, kterou uspořádala mezinárodní organizace Global Development Network (GDN).

Soutěž Global Development Awards and Medals byla otevřená výzkumným pracovníkům z rozvojových zemí a zemí tranzitivní ekonomiky. Soustředila se na klíčová témata jako je globalizace, regionální integrace a mezinárodní migrace na pozadí současné globální finanční a ekonomické krize. Byly vyhlášeny tři kategorie. První kategorii tvoří Japonská cena za vynikající výzkum na téma rozvoje. Druhou kategorii oceňuje Medaile za výzkum na téma rozvoje. V této kategorii byla stanovena tři témata – Globalizace, regulace, rozvoj; Mezinárodní migrace: Překročení hranic, změna života? a  Regionální integrace: Dobrý čas pro sbližování, nebo promarněná příležitost? Ve třetí soutěžní kategorii budou oceněny již fungující rozvojové projekty, které jsou nejvíce přínosné pro místní komunity a potřebují k dalšímu fungování finanční prostředky. Ceny jsou financovány z prostředků japonské vlády, medaile jsou financovány prestižními sponzory.

Pořádající organizace Global Development Network (GDN)je mezinárodní organizací , která sdružuje výzkumné a politické instituce podporující vývoj, sdílení a uplatňování multidisciplinárních znalostí v politice s cílem využít je při rozvoji států světa. Byla založena na předpokladu, že správně využívaná politika výzkumu, může urychlit rozvoj a zlepšit životy lidí.

Další informace na webových stránkách GDN (v angličtině).

Informace pro novináře:

  • možnost účastnit se ceremoniálu předání cen (foto termín) – od 19:35 – 20:20
  • příchod 19:00 – 19:15

 Kontakt: Jiří Beneš, +420-602-263-056

.