Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout uvolnil peníze na humanitární projekty

 

Praha, 26.3.2010 – Ministr zahraničních věcí Jan Kohout včera schválil uvolnění prostředků z humanitárního rozpočtu MZV v celkové výši 18 mil. Kč na deset humanitárních projektů v zemích postižených dlouhodobou humanitární krizí.

ADRA s pomocí dotace MZV bude pokračovat v Barmě s obnovou obydlí venkovanů postižených v roce 2008 cyklonem Nargis. Na  Srí Lance se pak ADRA zaměří na pomoc sirotkům a seniorům, kteří po loňském konfliktu žili nejprve v uprchlických táborech a nyní se přesunuli do dalších kolektivních zařízení. ADRA zde zajistí zásobování nezávadnou pitnou vodou a rekonstrukce kuchyní či koupelen.

Arcidiecézní charita Prahaposkytne pomoc při obnově základních zdrojů obživy v Konžské demokratické republice a v Ugandě rodinám, které musely ze svých původních domovů odejít kvůli násilným konfliktům i klimatické nepřízni.

Společnost Člověk v tísni bude pokračovat v pomoci obětem sexuálního násilí na východě Konžské demokratické republiky, s důrazem na aktivizaci místních komunit ve prospěch znásilněných žen i dětí. V Etiopii se Člověk v tísni zaměří na adaptaci zemědělců v regionu Somali na periodické sucho.

Také Charita ČR bude pomáhat lidem trpícím dlouhodobým suchem. S využitím dotace MZV bude Charita pokračovat ve své účasti na mezinárodním projektu budování studní a nádrží v Somalilandu. Další podpořený projekt Charity směřuje na Srí Lanku, kde poskytne podporu vdovám po válečných obětech při zajišťování perspektivních zdrojů samostatné obživy.

Lékaři bez hranic získali dotaci na poskytování lékařské péče ve statisícovém uprchlickém táboře Dadaab v Keni, kam se uchylují převážně uprchlíci ze sousedního Somálska. V Konžské demokratické republice pak MZV přispěje Lékařům bez hranic na podporu nemocnic Bon Marché a Všeobecné nemocnice ve Východní provincii, jejíž obyvatelstvo je postiženo dlouhodobými příhraničními konflikty, včetně rozšířeného sexuálního násilí.

 

  • Přehled projektů naleznete v příloze
  • Další informace k výběrovému řízení naleznete v rubrice Humanitární pomoc

  

Tiskový odbor MZV

přílohy

Přehled humanitárních projektů vybraných v rámci... 122 kB pdf (Acrobat dokument) 26.3.2010

.