Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout přijal rakouského ministra Michaela Spindeleggera

 

(AUDIO) Dne 27. dubna 2010 proběhla pracovní návštěva spolkového ministra pro evropské a mezinárodní záležitosti Rakouské republiky Michaela Spindeleggera v České republice. Během ní se setkal s místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí ČR Janem Kohoutem.

Jan Kohout, Michael SpindeleggerOba ministři projednali možnost podpory kandidatury ČR na umístění sídla agentury Galileo, aktuální situaci na Západním Balkánu a podpořili proces dalšího rozšiřování EU, stejně jako projekt Východního partnerství. Ministři potvrdili zájem na dalším rozvoji středoevropské regionální spolupráce s důrazem na posilování vztahů mezi zeměmi tohoto regionu. V této souvislosti jednali o Dunajské strategii, Visegrádské spolupráci i Regionálním partnerství.

Dále byl potvrzen zájem obou ministrů na pokračování úspěšné bilaterální spolupráce při sdílení zastupitelských úřadů ve třetích zemích. Ministři dále hovořili o aktuálním vývoji při tvorbě Evropské služby vnější akce a eventuelních sankcích RB OSN vůči Íránu.

 

Filip Kanda, tiskový mluvčí MZV

  • Video záznam tiskové konference ministrů Kohouta a Spindeleggera
    Get the Flash Player to see this player.
    Audio záznam tiskové konference ministrů Kohouta a Spindeleggera (MP3, 16 kbps, Mono)

 

.