Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout zahájil návštěvu Izraele

 

Tel Aviv, 4.5.2010 - Během prvního dne návštěvy Izraele se místopředseda vlády a ministr zahraničí Jan Kohout účastnil slavnostního otevření Českého centra Tel Aviv a otevření výstavy Židé v boji a odboji – Rezistence československých Židů v letech druhé světové války.

Cílem Českého centra Tel Aviv je představovat českou kulturu, tradice a hodnoty lidem v Izraeli, a přispět k rozvoji a prohlubování vztahů mezi oběma zeměmi na poli kultury a širšího společenského kontextu obecně. „Sdílíme stejné hodnoty v mnoha oblastech, které jsou klíčové pro naši vzájemnou spolupráci, partnerství i každodenní život“, řekl Jan Kohout v úvodním projevu.

Ministr zahraničí také navštívil památník Beit Terezín v kibucu Givat Chaim Ichud, který připomíná oběti terezínského ghetta za druhé světové války. „Jsem velice rád, že zde mohu být a zastupovat zde naši zemi přesně 65 let po osvobození Terezínského ghetta“, prohlásil Jan Kohout. Ministr zahraničí také předal památníku peněžitý dar vlády ČR v hodnotě jednoho miliónu korun. Díky těmto prostředkům by měl Beit Terezín v příštím období rozšířit své sbírky, aktivity a plnohodnotně dál uchovávat památku na ghetto Terezín v Izraeli i v zahraničí.

Filip Kanda, tiskový mluvčí MZV

.