Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout jednal s nejvyššími izraelskými představiteli

 

Jeruzalém, 5.5.2010, Místopředseda vlády a ministr zahraničí ČR Jan Kohout pokračuje v pracovní návštěvě Izraele druhým dnem. Během něj se setkal s izraelským prezidentem Simonem Peresem, premiérem Benjaminem Netanyahuem, ministrem zahraničí Avigdorem Libermanem i šéfkou opozice v Knessetu Tzipi Livniovou

Návštěva českého ministra zahraničí odrazí zájem ČR o Izrael, o blízkovýchodní region i o současnou situaci v něm. "Na dosažení mírového urovnání na Blízkém východě máme velký zájem, protože mír a bezpečnost na Blízkém východě znamená mír a bezpečnost pro Evropu", řekl Jan Kohout. Během svých setkání s nejvyššími izraelskými představiteli diskutovali o širokém spektru otázek bilaterálních vztahu. "Vzájemné česko-izraelské vztahy vycházejí ze vzájemné sympatie obou národů", prohlásil český ministr zahraničí.

 Jednáni s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahuem bylo zaměřeno otázkám vzájemné ekonomické spolupráce a investicím. Ministr zahraniči ČR také izraelskému premiérovi připomněl pozváni do Prahy.

Jan Kohout také prohloubil vazby mezi českými a izraelskými vědeckými institucemi návštěvou multidisciplinárního výzkumného centra "Weizmannův institut", s kterým na výzkumných a vědeckých projektech spolupracuje Akademie věd ČR.

Během třetího dne své cesty, 6.5., český ministr zahraničí zamíří také na návštěvu Palestinských autonomních území.

Filip Kanda, tiskový mluvčí MZV

.